Aktivity v Bublince

Tvoříme sami

PODSTATNÝ JE PROCES, NE VÝSLEDEK

Děti si osvojí různé výtvarné techniky jako je malování, kreslení, modelování, vybarvování, lepení, otisky, koláže ...aj.

Používáme klasické výtvarné materiály jako jsou pastelky, fixy, voskovky, vodové i temperové barvy, tuž, tak i materiály přírodní ze zahrady školičky, listy, květiny, kůra, mech ...aj.

Angličtina hrou

Seznamování dětí s anglickým jazykem formou hry. Děti se učí písničky, říkanky, hry, tím postupně rozšiřují slovní zásobu a naučí se jí používat. Získají pevný a kvalitní základ pro pozdější výuku na základní škole.

Cvičení pro radost

Pohybové hry s hudbou zaměřené na správný tělesný rozvoj. Děti při nich využívají různé cvičební pomůcky (zejména míče, švihadla, stuhy, obruče, kuželky... aj.).

Tanečky

Děti se naučí vnímat hudbu a pohyb i jinak. Už i ti nejmenší dokáží formou hry připravit pro své rodiče skvělé taneční vystoupení.

Jóga pro děti

Forma hravě pojatého cvičení s jógovými prvky. Jóga u dětí zklidňuje emoce, zmírňuje obavy a pomáhá dětem se uvolnit. Velmi pozitivně působí na dětskou představivost.

Divadlo trochu jinak

Školička má svou vlastní malou divadelní scénu pro maňásky. Děti se sami učí maňásky vést a napodobovat hlasy. Sestavujeme celé pohádkové příběhy, u kterých děti mají možnost rozvíjet své vlastní představy a proměnit je v pohádkovou skutečnost. Učíme se recitovat, vyprávět, předvádět pohádky a tím postupně zlepšovat slovní zásobu u dětí.

Malí hudebníci

Jde nám o rozvíjení smyslu dětí pro rytmus (vytleskávání), poslech hudby a rozpoznávání jednotlivých hudebních nástrojů. Učíme se písničky, zpíváme a hrajeme na jednoduché hudební nástroje - bubínky, triangly, dřívka, rolničky ...aj.